Diller: Türkçe

Ulaşım

Iğdır’a Ulaşım

    * İstanbul ve Ankara’dan Iğdır’a farklı havayollarından direkt uçuşlar bulunmakla birlikte İzmir, Samsuun ve Antalya gibi farklı ilerden de aktarmalı bir şekilde Iğdır’a gelmeniz mümkündür.

    * Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı’ndan kalkan servis araçları etkinliklerin yapılacağı Iğdır Üniversitesi Uygulama Oteli'nin (havalimanı, konaklama oteline yaklaşık 15 km mesafede) hemen önünden geçmektedir.  

   * Havayolu dışında Türkiye’nin tüm illerinden Metro, Iğdırlı Turizm, Aras Turizm ve Bizim Iğdır gibi farklı otobüs firmalarının Iğdır'a düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır. 

Alternatif ulaşım yolları

  * Dünyanın en güzel demiryolu 10 seyahat rotası içerisinde değerlendirilen Doğu Ekspresi (Ankara, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars) kullanarak Kars'a gelinebilir. Kars'tan Iğdır'a düzenli sefer düzenleyen Serhat Iğdır firmasıyla direkt uygulama oteline ulaşmak mümkün. Iğdır ile Kars arasındaki mesafe 135 km’dir. 

  *  Iğdır'a şehir merkezine gitmek için Kars, Erzurum, Van ve Ağrı gibi çevre illerde bulunan havalimanları da kullanılabilir.